Kolejne zmiany cenowe w segmencie wirtualnych chmur do przechowywania danych – w Dropbox  zapłacimy teraz 9,99 EURO za  1 TB miesięcznie, dodatkowo zostały wprowadzone nowe ciekawe możliwości.
Dropbox

W wersji Pro (1 TB – 9,99 EURO/miesiąc) udostępniono możliwość zdalnego czyszczenia urządzenia z aktywną usługą Dropbox, przydatną w przypadku jego fizycznego  utracenia. Pliki umieszczone w chmurze można też zabezpieczyć hasłem. Ponadto wprowadzono usługę udostępniania zasobów tylko do odczytu, z możliwością jego czasowego ograniczenia (wygaśnięcie linku po ustalonym czasie).

Aktualnie w Dropbox dostępne są trzy podstawowe pakiety:

Podstawowe konto Dropbox: bezpłatne – 2 GB miejsca – bezpieczny i niezawodny backup, dostęp z dowolnego miejsca, proste udostępnianie plików.

Dropbox Pro: 9,99 € / miesiąc – wszystko co w na podstawowym koncie Dropbox oraz: 1 TB (1 000 GB) miejsca, dodatkowa kontrola nad udostępnianiem, zdalne czyszczenie.

Dropbox dla firm: 12 €/użytkownika/miesiąc – wszystko co w taryfie Dropbox Pro oraz: scentralizowana kontrola administracyjna, nieograniczona historia wersji, obszerny dziennik inspekcji.

Wszystkie aktualne informacje o usłudze dostępne są pod adresem www.dropbox.com.

Alternatywy dla tej usługi  to:

OneDrive o którym pisaliśmy tu: darmowe 15 GB – 1 TB za 2,00 EUR za użytkownika miesięcznie

Google Drive – darmowe  15 GB  –  1 TB –  9,99 USD  miesięcznie

hubic – darmowe 25 GB – 100 GB za 1,00 € miesięcznie – 10 TB za 10,00 € miesięcznie

ADrive – darmowe 50 GB

MEGA –   darmowe  50 GB

Przy wyborze chmury należy zwrócić uwagę na jej pojemnością na usługi dodatkowe, łatwość synchronizacji i integracji z naszym systemem.

Jeśli nie wiecie  którego usługodawcę wybrać, jak użytkować dysk w chmurze, lub macie inne kłopoty związane z konfiguracja lub użytkowaniem komputera,  Serwis  Komputerowy Wilanów służy swoja pomocą.